Usłysz muzykę bez kabli!

Wielu z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez słuchawek. Spacer czy podróż autobusem bez muzyki w uszach jest czymś niemal niemożliwym. Producenci słuchawek wychodzą naprzeciw wymaganiom klientów. Produkują coraz to nowsze słuchawki. Bardziej designerskie i wygodne. W chwili obecnej najnowszym trendem są słuchawki bezprzewodowe. Są wygodniejsze, nie musisz za każdym razem na nowo odplątywać kabla i zastanawiać się, podczas którego użycia się przerwą.

Zastanawiające jest dla wielu jak takie słuchawki działają. Jak mogą przetwarzać muzykę, skoro nie mają kabla. Odpowiedź jest dość prosta.

Sygnał radiowy to najprostsze i najbardziej powszechne rozwiązanie w słuchawkach bezprzewodowych. Urządzenia tego tupu wyposażone są w funkcję przeciwzakłóceniową alby jak najbardziej podnieść jakoś przesyłanego dźwięku. Bardzo przydatne w słuchawkach, które korzystają z przesyłu radiowego jest to, że można zmienić kanał, aby sygnał był czysty. Należy ustawić odpowiednie fale na urządzeniu nadawczym jak i na słuchawkach i tym sposobem zniwelować zakłócenia.

Słuchawki oparte na tym przesyle mają największy zasię. Producenci znanych marek twierdzą, że jest to nawet do 100 metrów. Realnie jest to jednak około 20 metrów, dlatego użytkownik takich słuchawek nie musi się rozstawać z muzyką w obrębie swojego domu. Jak pewnie łatwo jest się domyślić, jakość dźwięku spada wraz z odległością od nadajnika.

Do wyboru jest jeszcze połączenie bluetooth- jego największą zaletą jest to, że bez najmniejszego problemu możemy się połączyć bezpośrednio z telefonem, komputerem czy telewizorem. Jednak jakość sygnału jest zdecydowanie gorsza. Często może się zrywać i przez to nie satysfakcjonować odbiorcy.

Producenci słuchawek bezprzewodowych oferują również takie, które łączą się poprzez Wi-Fi. Mają one zdecydowanie większy zasięg i nie zniekształcają dźwięku, co jest wielką zaletą. Ta ostatnia opcja w ostatnim czasie cieszy się największa popularnością wśród użytkowników słuchawek bezprzewodowych.

Dzięki różnorodności, którą mamy na rynku sprzętów audio, możemy bez problemu dobrać idealny sprzęt dla siebie.